Hotel pod młotek

W bloku, postawionym w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, swe siedziby mają m.in. hotel i zarząd tej giełdowej spółki. Władze hotelarsko-turystycznej spółki otrzymały zgodę na sprzedaż obiektu w grudniu ubiegłego roku.

Jeśli jednak trzyklatkowy budynek nie znajdzie nowego nabywcy, władze spółki mają alternatywny pomysł: – Rozpiszemy przetarg na dzierżawę obiektu – przyznaje Adam Milanowski, prezes Interferii.

Wystawiony na sprzedaż budynek składa się z części hotelowej – baza to 50 pokoi dla około stu osób. Teraz z noclegów korzystają przede wszystkim goście pobliskiej giełdy oraz rodziny, które ostatnio znalazły pracę w Lubinie. W pozostałej części swą siedzibę mają Interferie.

Dla spółki, od lat notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, to wyjątkowo niereprezentacyjny obiekt. Jej władze mają tego świadomość, stąd w przypadku sprzedaży lub dzierżawy budynku przy ul. Skłodowskiej-Curie, zdecydują o zmianie adresu.

– Rozważamy kilka możliwości – mówi tajemniczo Adam Milanowski. – Być może przeniesiemy się do innego budynku w Lubinie, lub też wyprowadzimy do Legnicy – przyznaje.

Wiele wskazuje, że Interferie mogą wybrać tę drugą opcję. W Legnicy bowiem spółka Letia, również wchodząca w skład grupy kapitałowej KGHM, na bazie dawnego szpitala buduje reprezentacyjny biurowiec w centrum miasta.

www.lubin.pl, 04.01.2012r.

Related Articles