Uzdrowiska uzdrowią finanse

Uzdrowiska wracają do łask, również przedsiębiorców. Bardzo aktywne w toczących się procesach prywatyzacyjnych są m.in. firmy z branży medycznej, np. notowany na NewConnect PCZ. Ale nie tylko, bo placówki uzdrowiskowe zaczynają też kusić branżę hoteli SPA. (…)

Wtoczących się procesach prywatyzacyjnych bardzo aktywne są m.in. firmy z branży medycznej. Ale nie tylko - placówki uzdrowiskowe zaczynają też kusić branżę hoteli SPA.

Podobnego zdania jest Marcin Chmielewski, prezes KGHM TFI. Fundusz od kilku lat bierze aktywny udział w procesach prywatyzacyjnych uzdrowisk. W portfelu ma cztery kompleksy - Zespół Uzdrowisk Kłodzkich (ZUK, w którego skład wchodzą kompleksy w Polanicy--Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie-Zdroju), Cieplice, Świeradów-Zdrój--Czerniawai Połczyn-Zdrój. Zanim jednak zapełnią się one pacjentami, KGHM TFI trochę je unowocześni. (…)KGHM TFI nie zapomniał o młodszych i bardziej sprawnych pacjentach. Tą grupą zaopiekują się Interferie, które zostaną połączone z tjiznesem uzdrowiskowym. Wabikiem na młodych będzie m.in. ostatnia inwestycja giełdowej spółki, czyli Hotel Interferie Medical SPA w Świnoujściu (budowa kosztowała 115 mln zł). W tym segmencie KGHM powalczy z hotelami SPA Dr Ireny Eris. (…)

Alina Treptow, Puls Biznesu, 22.05.2012, str. 10

Related Articles