Ośrodki INTERFERII zmieniają wygląd

Systematycznie postępują prace modernizacyjne w ośrodkach należących do spółki INTERFERIE. Zakończyła się rozbudowa „Cechsztynu” w Ustroniu Morskim, na półmetku są roboty elewacyjne prowadzone w kołobrzeskim „Chalkozynie”, a nowe skrzydło hotelu górskiego „Malachit” osiągnęło stan zamknięty.

W nadmorskim ośrodku „Cechsztyn” zakończono roboty budowlane, które obejmowały termomodernizację budynku i przebudowę wejścia głównego wraz z budową podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Dzięki odświeżeniu i ociepleniu elewacji obiekt jest bardziej komfortowy i oszczędniejszy w eksploatacji, zwraca też uwagę ciepłą kremowożółtą barwą oraz odnowioną nazwą i logotypem sieci  INTERFERIE. Ważnym elementem przeprowadzonych prac była również rozbudowa kawiarni w „Cechsztynie” – wykorzystano niezabudowaną część działki z tyłu ośrodka i zabudowano taras, co umożliwiło jej powiększenie o około 60,5 mkw. Zamontowano również roletę pozwalającą na wydzielenie pomieszczenia do szkoleń czy spotkań biznesowych (o powierzchni 50 mkw.). Kawiarnia już działa, ale ostateczny wygląd otrzyma po zakupie mebli oraz elementów dekoracyjnych – dyrekcja „Cechsztynu” przygotowuje wizualizację wystroju. Wszystkie zmiany mają zakończyć się w pierwszym kwartale br.

Natomiast w znajdującym się w Kołobrzegu ośrodku „Chalkozyn” z powodu panujących mrozów trwała przerwa w robotach elewacyjnych budynku B i przy zagospodarowaniu terenu (przebudowa drogi wewnętrznej i miejsc parkingowych). Robotnicy kontynowali natomiast wymianę grzejników i wykładzin podłogowych wewnątrz obiektu, malują także pokoje dla gości. W budynku A zakończono już wszelkie prace i ta część „Chalkozynu” normalnie funkcjonuje. Przypomnijmy, że ośrodek spółki INTERFERIE w Kołobrzegu przechodzi poważną zmianę wyglądu: ocieplona elewacja uzyska kolorystykę kawy z mlekiem, szarości oraz odcieni chłodnego pomarańczu. Ściany z geometrycznymi wzorami przypominać będą nieco korę drzewa, a główne wejście będzie miało formę wydłużonego, częściowo zabudowanego prostokąta  z wyraźnym logo spółki.

Chcemy zakończyć modernizację „Chalkozynu” z początkiem marca - mówi Adam Milanowski, prezes zarządu spółki Interferie Medical Spa. – W tym też czasie mają się również zacząć prace budowlane wewnątrz nowego skrzydła hotelu górskiego „Malachit”, gdzie mieścić się będzie aquapark. Robotnicy rozkuli dotychczasowy basen i bazę zabiegową hotelu, wylano stropy, z końcem lutego nowy budynek osiągnął stan zamknięty. Harmonogram prac jest zachowany, według planu cała inwestycja w Świeradowie-Zdroju ma się zakończyć w czerwcu bieżącego roku.

Nowe skrzydło hotelu „Malachit” o powierzchni użytkowej około 1300 mkw. mieścić będzie mini aquapark ze strefą relaksacyjną, z którego będzie mogło korzystać jednocześnie niemal 150 osób. Spółka Condite, generalny wykonawca tej inwestycji, odpowiedzialna jest nie tylko za wybudowanie aquaparku, ale także za modernizację bazy zabiegowej, przeprowadzenie kompleksowego remontu elewacji oraz budowę zbiornika uśredniania ścieków.

Related Articles