Nadmorska perełka wśród hoteli

Aż 24 gabinety odnowy biologicznej i fizykoterapii wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, strefa SPA umożliwiająca pełny relaks i wypoczynek bez względu na aurę. Centrum konferencyjne pozwalające na organizację zarówno małych spotkań, jak i dużych bankietów, wesel oraz dwie restauracje i 308 komfortowych pokoi – tak w skrócie prezentuje się nowy hotel Interferie Medical Spa w Świnoujściu. Dziś czeka nas uroczyste otwarcie obiektu.

Hotel Interferie Medical Spa – jak sama nazwa wskazuje – jest miejscem, do którego mogą przyjechać wszyscy ci, którym zależy na dobrej kondycji, zdrowiu i sprawności. Nie dziwi więc uwaga, jaką zwracano na wyposażenie bazy rehabilitacyjno-zabiegowej. W specjalistycznych pomieszczeniach znajdziemy najnowszy, wysokiej klasy sprzęt takich firm jak Zimmer Medicin Systeme, Unbescheiden Baden-Baden, Heyer czy Kettler. Przy pełnym wykorzystaniu najróżniejszych elementów bazy (sal do cardio, kinezjoterapii i krioterapii, stanowisk do masażu czy okładów borowinowych) z dobrodziejstw medycyny rehabilitacyjnej skorzystać może jednocześnie ponad 70 osób.

Gdyby porównywać ten sprzęt do samochodów, to możemy śmiało powiedzieć, że są to mercedesy najwyższej klasy – podkreśla Zbigniew Mittelstädt, kierownik rehabilitacji i rekreacji hotelu Interferie Medical Spa. – Całe pierwsze piętro mamy przeznaczone na tego typu usługi, to w sumie 24 jasne i klimatyzowane gabinety, zapewniające komfort pracy personelowi, a pacjentom wygodę korzystania z zabiegów.

Jest tu zarówno wanna do podwodnego masażu wirowego najnowocześniejszy laser i urządzenia do leczenia falą uderzeniową czy ultradźwiękami z elektrodami podciśnieniowymi (innowacyjne w fizykoterapii), jak i lampa do naświetlania światłem podczerwonym IR z filtrem wodnym. Tę ostatnią najczęściej spotyka się już raczej w podręcznikach dla studentów, ale jej najnowsza wersja wykorzystywana jest w hotelu, ponieważ daje najgłębsze wnikanie promieni w tkankę i pozwala o wiele lepiej leczyć światłem i ciepłem. W sali do ćwiczeń fizycznych skorzystać można z trzech bieżni, ośmiu stepperów i sprzętu aerobowego oraz 12 rowerów stacjonarnych (w tym także dla osób z endoprotezami). W sali technogym na drugim końcu korytarza przeprowadzany jest rodzaj treningu obwodowego, w którym osoby rehabilitowane ćwiczą na każdym urządzeniu po kilka minut. Oprócz tego na gości czekają wygodne szatnie i toalety, przystosowane oczywiście również dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Choć baza zabiegowa jest sporych rozmiarów, nad wygodą i bezpieczeństwem kuracjuszy czuwają pracownicy recepcji, fizjoterapeuci (w tej chwili przy rozruchu hotelu kadra ta składa się z 15 osób), lekarz i pielęgniarka.

SPA, czyli zdrowie przez wodę

Po zabiegach goście hotelu Interferie Medical Spa mogą skorzystać z relaksu w części basenowej, zlokalizowanej na poziomie 0 oraz -1. Tu nowinką jest …sześć rowerów do jazdy pod wodą! Woda odciąża stawy, ale jednocześnie stawia opór podczas ruchu, dlatego pozwala poprawić kondycję także seniorom. Obok znajduje się basen solankowy ze strefą ciszy, cztery stanowiska do zabiegów spa na całe ciało, a także toalety i szatnie. Gdy zejdziemy jeszcze niżej, trafimy na sauny (fińską, fińską aromatyczną i saunę infra na podczerwień) oraz łaźnie (solankową, parową i aromatyczną). Schładzanie ciała zapewniają prysznice o różnym ciśnieniu wody, prysznic wrażeń (z wodą o temperaturze ciepłego albo zimnego deszczu) oraz system podgrzewania/schładzania stóp.

Zależy nam, by nasi goście wypoczywali w komfortowych warunkach, ale także by korzystali z szerokiego wachlarza możliwości dbania o zdrowie i spędzania wolnego czasu – mówi Marzena Bednarczyk, dyrektor hotelu Interferie Medical Spa. – Dodatkowym atutem jest lokalizacja hotelu w uzdrowiskowej części Świnoujścia, blisko plaży i świnoujskiej promenady.

Related Articles